Drömmer du om att driva eget cafe? Vi söker nu en eller flera som tillsammans vill vara arrendator/sommarvärd för Cafe och Bed & Breakfast på Haverö Hembygdsgård under sommaren 2023.

Världens bästa sommarjobb! 

Kanske har du en bakgrund inom cafe, restaurang, hotell, turism eller företagsekonomi. Eller så är du bara driftig och intresserad av en spännande sommar där du får träffa massor av människor och vistas i underbara miljöer! Du kommer själv driva verksamheten som enskild näringsidkare och arrendera hembygdsgården av Haverö Hambygdsförening.

Verksamheten har öppet under juni, juli och augusti. Exakta datum och öppettider kommer vi överens om tillsammans med dig som arrendator/sommarvärd.

Är du Intresserad?

Låter det här som något för dig? Hör av dig till föreningens ordförande Elisabet Jonsson på 073-066 02 79 eller [email protected], så får du veta mer om vad rollen som arrendator/sommarvärd innebär.

Ta chansen att uppleva en fantastisk sommar på ett av Ånge kommuns mest omtyckta turistmål!


Förening:

Haverö Hembygdsförening

Skapad av: Kristina Orjala (2023-01-11 21:20:28) Kontakta föreningen
Ändrad av: Kristina Orjala (2023-05-03 22:34:50) Kontakta föreningen